محمد علی وکیلی منتخب تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر در حال رایزنی برای حضور در هیات رئیسه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی است.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرروز محدعلی وکیلی که با حضور در لیست امید توانست به مجلس شورای اسلامی راه یابد این بار در تلاش است خود را در اولین دور از حضورش در مجلس شورای اسلامی به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی برساند.
وکیلی در حالی پای به این عرصه مهم گذاشته که یکی از هم استانی هایش که هم اکنون از نیروهای قدر و صاحب نفوذ مجلس به شمار می آید نیز نامزد حضور در هیات رئیسه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی می باشد.
غلامرضا تاجگردون دیگر کهگیلویه و بویراحمدی است که در حال فعالیت برای کسب یکی ازکرسی های هیات رئیسه مجلس آینده می باشد.
طبق آیین‌نامه های داخلی مجلس، هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی مرکب از رئیس، دو نایب رئیس، ۶ دبیر و سه ناظر می‌باشد. انتخاب رئیس با اکثریت مطلق آرای نمایندگان و انتخاب سایر اعضای هیأت رئیسه جداگانه و با اکثریت نسبی است.
نیروهای جریان ،هم اصلاح طلب و هم اصولگرا از هم اکنون در حال رایزنی برای کسب کرسی های مهم مجلس از جمله کرسی ریاست مجلس هستند.
رقابت اصلی برای کسب کرسی ریاست مجلس آینده میان لاریجانی و عارف هست.
محمد علی وکیلی نیروی نزدیک به جریان اصلاحات از چندی پیش در مصاحبه ای با یکی از خبرگزاری ها حمایت خود از لاریجانی را به صورت غیر مستقیم اعلام کرده است.
بر اساس این گزارش این در حالی است که محمدرضاعارف از نیروهای جریان اصلاحات یکی از نامزدهای ریاست دهمین دوره مجلس شورای اسلامی است و با این امید که در مجلس آینده رئیس خواهد شد به این مسیر مهم پای نهاده است و از بسیاری نامزدهای نزدیک به جریان اصلاحات در انتخابات حمایت کرد.
محمدعلی وکیلی در انتخابات ۷ اسفند نیز از حمایت محمدرضا عارف بهره مند بوده و متقابلا به صورت قطع و یقین عارف این انتظار را دارد که وکیلی و همه آن منتخبانی که مورد حمایت عارف بوده اند برای کسب کرسی ریاست مجلس آینده پشتیبان او باشند و از وی حمایت علنی کنند نه اینکه در رسانه ها لاریجانی را ارجح از عارف خطاب کنند که این از دایره عهد و پیمانی که قبل از انتخابات بسته بودند،خارج است .
حال باید به انتظار نشست و دید که آیا محمد علی وکیلی نسبت به موضع گیری قبلی خود عقب نشینی خواهد کرد یا هم چنان از لاریجانی حمایت خواهد کرد؟
تحلیل ارائه داده شده از سوی این پایگاه خبری تنها نقدی بر رفتار سیاسی این روزهای محمدعلی وکیلی می باشد.
گزارش تکمیلی در این خصوص منتشر خواهد شد…

تحلیل از : منصور آغاز

نظر شما!!